Nije namijenjeno rješavanju problema kao što su:

- problematično ponašanje pojedinaca, nesporazumi sa
  susjedima i/ili bilo kojom skupinom ljudi

- bilo kakva hitna intervencija (poplava u stanu i sl.)

- psi koji ometaju lavežom ili nisu na uzici ili nemaju brnjicu

- požari, zagađenja zraka i vode

- buka

- prijedlozi za postavljanje novih posuda za otpad, novih
  rasvjetnih tijela, semafora i slično

- žalbe na rad gradskih tijela ili bilo kojih tijela javne uprave

- bespravna gradnja

- divljanje po cestama, konzumiranje droga, javna opijanja,
  nasilje nad životinjama, preprodaja i sl.

Za to postoje nadležna tijela kojima se uvijek možete obratiti.

SLUŽBENA STRANICA

POGLEDAJTE

POPIS ULICA

GRAD METKOVIĆ

TISAK

OSMRTNICE

23.8.2019.
Frane Kuran
pok. Ante
1931. - 2019.
Frane Kuran

KONTAKT

17. smotra folkora

kultura

 

17. smotra folklora "Na Neretvu misečina pala"

Program

Četvrtak, 3. svibnja 2001. u 20h

 

Crkva Svetoga Ilije, Metković,

Koncert pučkih Marijanskih pjesama

 

«Vesela budi Marija»

 

Izvođač

Program

Voditelj

Crkveni zbor  župe Sv. Ilije, Metković

«Sav raj te slavi» uz orgulje

 uvodna riječ

«O, pruži mile ruke»

Andrijana

Kiridžija

Mješoviti crkveni zbor  župe Sv. Stjepana, Opuzen

 

Crkveni  zbor   mladih  župe  Sv. Stjepana, Opuzen

«Ave Marija»

«O, luči zlatna»

«O, Marijo naša»

 

«O, dajte mi sladak pjev»

«Molitva Gospi»

Sestra

Marinela  Delonga

KUD Danica Hrvatska, Komin

Ženska pjevačka skupina

«Čuj nas majko, majko naša»

 

 

Trio «Lazonta» sjeverozapadna  Istra

Vokalno- instrumentalna skupina  

Hrvatske, slovenske i talijanske Marijanske pjesme sjevernoga Jadrana

Emil  Zonta

Ženska pjevačka skupina, župe Čemerno

Marijanske – hodočasničke  pjesme Gospi Olovskoj

»Faljen Isus, Marijo»

«O, Marijo, bolne duše likarijo»

Don Zvonko Martić

Ženska pjevačka skupina Borovčanke

«O, mila majko nebeska»

 

KUD Kupljenovo, Kupljenovo

Marijanske  -  hodočasničke -  «romarske» pjesme  Hrvatskoga zagorja

«Vesela budi Marija»

«Marija je vesela bla»

«Denes nam je Velka meša»

«Pojte, pojte romari,

 Majki  Božjoj Bistrički»

«Išla, išla Marija»

«Ružmarin je lepi cvet »

Ivica Ivanković, prof.

Crkveni zbor  župe Sv. Ilije, Metković

 

Završna pjesma  svih  sudionika

«Rajska Djevo»

 

 

 

Petak, 4. svibnja

 

17: 30  dvorana za izložbe GKS-a

Otvorenje izložbe Promocija Diska

 

19:00  Gradsko kazalište

KUD Branimir, Benkovac

Dječja skupina

Manito kolo

Voditelj: Zlatko Imbrišić

KUD Dunja, Vrlika

Vrličko kolo i pjesma, a čut će se i diple.

Voditeljica: Dunja Turudić

Mali Linđo, OŠ "Slano"

Primorska poskočica

Voditeljica: Marija Pendo

KUD Sveti Mihovil, Galovac

Kola iz Galovca: Biranje, stupački  i s noge na nogu

Voditeljica: Dijana Sikirić

KUD Pleter, Dugopolje

Pisme i kolo iz Dugopolja

Voditeljica: Marijana Botić i Oliver  Rogošić

KUD Vinac, Stankovci

Stankovačka kola: staračko i kukulešće uz cvintare, te starinske pisme.

Voditelj: Slavko  Pelajić

KUD Zora,  Piškorevci

Predstavnici smotre folklora «Đakovački vezovi»

Gosti  KUD-a «Stjepan  Radić» Pridvorje 

Pjesme i kolo iz Piškorevaca i okolice

Voditeljica: Katica Jakobović

KUD Kunjka, Tkon, otok Pašman

Kunjsko kolo i pisme

Voditelj: Marinko Rušev

KUD Lijerica, Slano

Poskočica - Linđo

Voditelji: Katarina Tomičić i Lukša Bobić

KUD Koralj¸ Zlarin, otok Zlarin

Kolo i pjesme sa Fingaca.

Voditelj: Boris Gregov

KUD «Kupljenovo», Kupljenovo, Hvatsko zagorje

Naplietanje  mladenke

Voditelj: Ivica Ivanković

KUD Luzarica, Pridraga

Kola iz Pridrage: šetnja, biranje, kukulešće i naško uz starinsku pismu, diple i cintare.

Voditelj: Dijana Sikirić
 

Trio «Lazonta», Istra 

Vokalno instrumentalna skupina

Hrvatski, slovenski i talijanski glazbeni pučki motivi od Mirne do Trsta

Voditelj: Emil Zonta

KUD Sveti Ivan¸ Vir, otok Vir

Virske pisme i kola: virsko, starinsko i brzo.

Voditeljica: Helena Budija

HKD Svetoga Ante,  Humac, Ljubuški

Gosti iz Bosne i Hercegovine

Umačka kola i pjesme

Voditelj: Dragan Alilović

KUD Vukšić, Vukšić

Šetnja uz starinsku pismu  i kola: vrcon, drito i  kukuleš  uz cvintare.

Voditelj: Marko Nakić

KUD Čilipi, Čilipi

Svatovska pjesma, potkolo i poskočica.

Voditelj: Luko Novak

KUD Paljuv, Paljuv

 Pisme iz Paljuva i kola: šetnja, šulja, stupačko, starinsko i kukulešće uz cintare.

Voditelj: Zoran Klapan

KUD Koledišće, Jezera, otok Murter

Ivanjska koleda uz stare pisme i kola: tršeta, igralo kolo srid Rudin i balarin.

Voditelj; Nenad Milin 

KUD Sv. Kuzman i Damjan, Slivnica

Pjesme i kola iz Slivnice

Voditeljica: Marijana Juričić 

KUD  Sveta Margareta– Velika Jelsa -  Karlovac

Predstavnici smotre folklora Karlovačke županije u Ogulinu

Gosti FS «Poloneza» iz Orebića

Pjesme i plesovi iz Velike Jelse

Voditelj: Miro Kirinčić

KUD Zora, Betina, otok Murter

Pjesme i plesovi Betine

Voditelji: Edita Stoiljković i Silvijo Tomas

FD Studenac, Nerezine, otok Lošinj

Ples Milo-drago i pjesma

Oj Kruliniću

Voditeljica: Pia Zorović

 KUD Milan Begović, Vrlika

Vrličko kolo i ojkalica

Voditelj: Ivan Bijuk

KUD Marko Marojica, Župa Dubrovačka

Župski plesovi: mazorka, dueta ,

polka i poskočica

Voditelj: Petar Srijemsi 

 

Podjela diploma

Okrugli stol

 

 

Subota, 5. svibnja

 

18:00 Trg  kralja Tomislava

KUD Družina, Pag, otok Pag

Tanac po paški i po starinski

Voditelj: Ante Kurilić

KUD Moreška, Korčula

Viteška  igra Moreška

Voditelj: Žitomir Lozica

19:00 Gradsko  kazalište

Udruga za očuvanje hrvatskog folklora

Dječja skupina, Omiš

Dalmatinske dječje igrice

Voditelj: Damir Mimica

FS  Poloneza, Orebić, poluotok Pelješac

Dječje skupine

Pritilica i plesovi Pelješke Župe

Voditeljice: Nataša Jurović i Roberta Daničić

KUD Družina, Pag, otok Pag

Tanac po paški

Dječja skupina

Voditelj: Ante Kurilić

FD Rapski tanac, Rab, otok Rab

Rapski tanac

Voditelj: Anrun Tonći Matušan

KUD Bokolje, Dobropoljana, otok Pašman

Pisme i kolo iz Dobropoljane

Dječja skupina

Voditelji: prof. Jordanko Miloš i Marko Jurković

OŠ Dubrovačko primorje, Smokovljani i Visočani

Kolo Linđo

Dječja skupina

Voditeljica: Katica Vuinović i  Vido Kalinić

KUD Zrmanja¸Obrovac

Pisme i plesovi sela Kruševa

Voditelj: Đuro Župan

FS  Poloneza, Orebić, poluotok Pelješac

Tanac i mafrina iz  orebićkog kraja

Voditeljica: Marija Mrgudić

KUD Škabrnja, Škabrnja

Pisme i kola iz Škabrnje

Voditeljica: Dijana Sikirić

Udruga za očuvanje hrvatskog folklora

Omiš

Kola i pisme iz Omiša i okolice

Voditelj: Damir Mimica

KUD Lastovo, Lastovo, otok Lastovo

Pokladarsko i Lastovsko kolo

Voditelj: Ivan Ćihoratić

KUD Nevijana, Neviđane, otok Pašman

Božićni običaj koleda

Voditelji: prof. Jordanko Miloš i Marko Jurković

KUD Cetingradska tamburica, Cetingrad, Kordun

Gosti KUD-a  Metković

Pjesme i kola iz okolice Cetingrada

Voditelj: Joso Jukić - Jole

KUD Fortuna, Ražanac

Pisme i kolo iz Ražanca

Voditeljica: Marija Hilje

VU Kumpanjija, Smokvica, otok Korčula

Smokviški stari bali

Voditelj: Marineto Tomašić

KUD Bokolje, Dobropoljana, otok Pašman

Pisme i kolo iz Dobropoljane

Voditelji: Marko Jurković i prof. Jordanko Miloš

KUD  Vez,  Ruščica 

Gosti KUD-a « Hercegovac» Široki Brijeg

Pjesme i kolo iz Ruščice

Voditeljica: Jadranka Petrik

KUD Gradina, Polača

Pisme i kolo iz Polače

Voditelj: Dragan Kutija

HKUD Napredak, Donja Lastva, Tivat

Boka Kotorska, Crna Gora - gosti

Škaljarsko i Dobrotsko kolo

Voditelj: Edi Sindik  

KUD Sveti Duh, Posedarje

Pisme i kola  iz Posedarja

Voditelj: Ive Novaković

KUD San Marino, Lopar, otok Rab

Loparske pisme, tanac i pojka

Voditelj: Željko Matahlija

KUD Glavice, Glavice – Sinj

Sinjsko kolo i rera

Voditelj: Stipe Jelinčić

KUD  Barban, Barban, Istra

Gosti KUD-a Metković

Mantinjada, taranka  i  Barbanski balon

Voditelj: Dean Maurić

KUD Maslina, Turanj

Pisme i kola Turnja i okolice

Voditelj: Božidar Budanović

FD Krejonca, Bol, otok Brač

Stari brački plesovi

Voditelj: Branko Šegović

KUD Radovin, Radovin

Običaj unošenja badnjaka i radovinsko kolo

Voditelj: Ivica Dundović

KUD Žutopas, Smokovljani i Visočani

Kolo Linđo

Voditelj: Mato Katičić 

 

Podjela diploma

Okrugli stol

 

 

Nedjelja, 6. svibnja

 

19:00 Gradsko kazalište

KUD Bedem,  Grebaštica

Staro kolo i poskočica

Dječja skupina

Voditelj: Ivan Nakić

KUD Danica Hrvatska, Komin

 Divojka je sve po redu  klela

Pjevaju: djevojčice Andrea Vujević  i  Nikolina Burić

KUD Bezdan, Pirovac

Pirovačka svadba

Voditelj: Silvio Tomas

KUD Brnaze, Brnaze

Sinjski  dernek

Voditelj: Miro Vukasović

KUD Danica Hrvatska, Komin

Ženska pjevačka skupina pjeva dvije pjesme:

Majko moja ja san dite tvoje  i

Oj divojko dušo moja

KUD Bedem,  Grebaštica

Staro grebaško kolo i poskočica uz starinsko pjevanje - grgešanje

Voditelj: Ivan Nakić

KUD 7 Kaštela, Kaštel Gomilica

Stari  kaštelanski plesovi

Voditelj: Vladimir Bašić

KUD  Dinara¸Kijevo

Ojkavica iz Kijeva

Voditelj: Ivan Gojević

KUD Novae, Runovići

Paun kolo, ganga  i   putničko pjevanje  iz Runovića

Voditeljica: Marijana Tucak

Udruga Ivan Duknović, Vinišće

Viniška kola i pisme

Voditeljica: Vesna Kostović

KUD Kvadrilja,Trogir

Trogirski Šotić

Voditelj: Dinko Bilić

SKUD  Sloga, Pakovo Selo

Pakovačko kolo

Voditelj: Branko Ljubić

HFD Jadro, Solin

Ražanačko kolo

Voditelj: Branko Šegović

FA VEST, Veleučilište Split

Starogradski plesovi Dalmacije

Obrada: Branko Šegović

Pjevačka skupina Burnog i Južnog Primoštena 

Žensko i muško starinsko pjevanje

KUD Branimir 888, Muć

Kola mućkih derneka uz gangu, reru i treskavicu.

Voditelj: Branko Šegović

KUD  Šokica,  Slobodnica,

Predstavnici smotre folklora «Brodsko kolo»

Gosti  KUD-a «7 Kaštela» iz  Kaštel Gomilice

Kola  i pjesme Brodskog posavlja

Voditelj: Vlatka Duspara

KUD Spužvar, Krapanj – Brodarica

Dio svadbe i mutavo kolo

Voditeljica: Eliana Trutin

KUD Linđo, Ošlje i Stupa

Kolo Linđo i Zumba

Voditeljica: Neda  Perković

Ženska pjevačka skupina Borovčanke

Daleko niz more

KUD Mosor, Gata

Pisma o biranju poljičkog kneza uz gusle i Poljičko kolo

Voditelj: Božidar Borovac i  Očasić Filip

KUD Župa Bagalovići, Krvavac

Neretvanska šetnja i šotić

Voditelj: Željan  Brljević

 

Podjela diploma

Okrugli stol


 

Smotra folkolora

CD nosači zvuka