DNŽ – stiglo 300 doza Modernina cjepiva koje će biti podijeljena ordinacijama obiteljske medicine

 

Ravnatelj Zavoda za javno zdravstvo Dubrovačko-neretvanske županije dr. Mato Lakić rekao je kako se cijepljenje protiv Covida-19 nastavlja i u našoj Županiji, no ne i Astra Zeneca cjepivom.

U Županijski zavod za javno zdravstvo danas je stiglo 300 doza Modernina cjepiva i ono će se podijeliti u ambulantama obiteljske medicine, piše Dubrovački vjesnik

“Podijelit ćemo po 10 doza cjepiva za 30 liječnika i to u svim područjima Županije kako bi se pokrio što veći teren. Za ovaj tjedan to je sve što imamo, osim što Phizerovim cjepivom cijepimo i dalje zdravstveno osoblje te u domovima za starije osobe. Za sada je prvu dozu toga cjepiva primilo 1500 osoba, a oko 1100 ih je primilo i drugu dozu. Mi nismo dobili Astra Zeneca cjepivo i izgledno je da će ono tek doći idućeg tjedna. Ne možemo ništa planirati, koliko dobijemo cjepiva i što dobijemo, odmah dajemo dalje”.  kaže dr. Lakić dodavši da je potražnja za cjepivom još uvijek već od ponude.

U našoj Županiji cijepljeno je već više od pola zaposlenika u zdravstvenom sustavu, kaže dr. Lakić

 

Vezane vijesti

Najnovije vijesti

Kategorije