Karate klub Metković treći u ukupnom poretku u borbama na Prvenstvu Dalmacije – osvojili su čak 14 medalja!

Karate klub Metković jučer je nastupio na Prvenstvu Dalmacije u Splitu, među ukupno 327 natjecatelja iz 22 kluba.

U borbama je sudjelovalo 14 članova KK Metković te su osvojili 14 medalja. Natjecatelje je vodio trener Denis Žderić.

Natjecatelji KK Metković su izborili pobjedama osam finalnih borbi, od čega je četvero osvojilo zlatnu medalju te su postali prvaci Dalmacije. Četvero je osvojivši srebrenu medalju, ponijelo titulu viceprvaka Dalmacije. Pored 4 zlata i 4 srebra, naši karataši su osvojili i 6 brončanih medalja.

U ukupnom poretku u borbama, KK Metković je osvojio visoko treće mjesto.

Zlatne medalje su osvojili Nedjeljko Prusac, Filip Prusac, Jakov Nižić i Gabrijela Bebić.
Srebrene medalje osvojili su Ela Bezer, Gabrijel Turudić, Marko Marković i Lucija Jakić, a brončane Ena Nižić, Nicole Petković, Lovre Lorenco Barišić, Mirko Matić, Mila Vekić i Roko Barišić.