Izborni program Domovinskog pokreta Metkovića

 

Domovinski pokret predstavio je svoj izborni program za Metković, a njihovo priopćenje prenosimo u cijelosti.

„Domovinski pokret ogranak Metković, na ovim izborima ne nudi neki program sličan uobičajenim predizbornim programima u Metkoviću i diljem Hrvatske, koji su slični ako ne isti jednim drugima, a u stvari su hrpa pustih obećanja, kojih se nakon malom vremena nitko ne sjeća i za neizvršenje nitko ne preuzima odgovornost. Politički program Domovinskog pokreta ogranka Metković čine dvije stvari: 1. Promet, “Put do autoputa” i 2. Zapošljavanje. Ujedno nudimo zadaću, kako za nas u gradskom vijeću tako i za gradonačelnika Grada Metkovića te za izvršenje spomenutog preuzimamo odgovornost“, poručuju.

Back to black_baner
Back to black_baner

Put do autoputa

Od prvog dana, stavit ćemo sebi za zadatak i čitavom timu, planiranje i izgradnju spojne ceste Metković s autocestom. Ne treba posebno obrazložiti, kako do tamo danas dolazimo, cestom koju je napravio maršal “Marmont” prije više od 200 godina. Kao prvo sagledat ćemo ono što je dosad napravljeno i nastavit ćemo tamo gdje su drugi stali. Svi ljudi iz našega tima i koje smatramo sposobnima i koji će biti predloženi iz svih političkih opcija, svakoga ćemo zamoliti da svoje zastupnike, odnosno zastupnike u Hrvatskom saboru iz naše izborne jedinice, upoznaju s ovim projektom. 14 zastupnika izabrano u Hrvatski sabor koji zastupaju sve ljudi iz desete izborne jedinice, to znači i Metkovića, založit će se da u proračun uđu sredstva potrebna za ovu cestu. Ne priče i nade, nego sredstva koja su potrebna za izgradnju ovog projekta.

Zapošljavanje

Smisao angažmana i zadaća Domovinskog pokreta u Metkoviću, a nadamo se uskoro i u Hrvatskoj jest zapošljavanje. Bez velikog zapošljavanja Metković i Neretvanska dolina nemaju budućnosti. I tu ćemo zamoliti naše ljude u Europskim institucijama, da nam pomognu. Nije nam samo potrebna pomoć u novcima, nego u stručnim ljudima. U svijetu biznisa i investicija, postoji jedan elaborat, koji se na engleskom zove “visibility study” na hrvatski bi ga mogli prevesti kao elaborat o izvodljivosti ili podobnosti.

Budućim investitorima moramo sve predočiti, a tu nam trebaju stručni ljudi koji su u svijetu biznisa i investicija vodeći na svojem području. Potrebni su nam ljudi s velikim znanjem i iskustvom, a takvih ljudi u tijelima Europske unije ima. Prvo ćemo ustanoviti sadašnje stanje, što je početak, od čega polazimo, drugo postojeće resurse, a treće mogućnosti, teškoće i prepreke. Zatim treba izvršiti određene predradnje, iza toga se može ocijeniti podobnost, a na kraju svega isplativost. To treba sve doći pred oči investitora koji će vidjeti, da se isplati investirati u Metković i neretvanski kraj i uložiti veliki kapital. Investicija znači zapošljavanje, a zapošljavanje je izvor svega. Ne samo kupovne moći građana, nego i zdravstva, školstva, prometa i sve što postoji, skrbi o djeci i starima, invalidima, bolesnima. To je temelj svega i zato je zapošljavanje, za nas ovdje u Domovinskom pokretu naš vrhovni cilj.

Poljoprivreda i turizam

Poljoprivreda kao grana privrede u dolini i u gradu Metkoviću je potpuno devastirana i na rubu opstanka. Jedini način daljnjem razvoju i prosperitetu je snažno udruživanje i to je hitno potrebno. Ne treba tražiti rješenja van granica lijepe naše, poznati model se radi u Istri. Na nama je samo da iskažemo volju i kopiramo ga. U tome će nam trebati pomoć, agronomske struke, da nam na adekvatan način pomogne, svojim savjetima i smjernicama. Što se tiče turističkog razvoja grada Metkovića i doline Neretve želimo istaknuti da nas u ponudi turoperatora i agencija s područja grada Dubrovnika nema.

Vijećnici Domovinskog pokreta u gradskom vijeću, s ostalim vijećnicama uz snažnu potporu našeg gradonačelnika će se potruditi da se naša dolina i grad Metković uključe u sveukupnu ponudu naše županije. Možemo računati na uspjeh svih nas, ako ostale političke opcije prihvate upravljanje gradom, onako kako je javno predstavio naš kandidat Domovinskog pokreta, gospodin Zvonimir Nikolić. Svaki od nas može malo, a svi zajedno možemo puno. Kako na području poljoprivrede, tako i na području turizma, stvarajući sinergiju između ova dva sektora. Želimo reći da su turizam i poljoprivreda prirodno upućeni jedni na drugu, naši poljoprivredni proizvodi trebaju biti znatno više zastupljeni u turističkoj ponudi naše županije.

Ako nam sugrađani budu dali povjerenje na predstojećim lokalnim izborima, u gradskom vijeću ćemo biti glas svih građana i podržat ćemo sve kvalitetne projekte za razvoj grada bez obzira na političku ili bilo koju drugu opredijeljenost. U našoj viziji Metkovića, vidimo pristojno mjesto u kojem će pristojni ljudi, moći pristojno živjeti od svoga pristojnoga i poštenoga rada.

 

 

Vezane vijesti

Najnovije vijesti

Kategorije

Skip to content