Pobjeda rukometašica Metkovića

Rukometašice ŽRK Metkovića ugostile su ekipu RK Trilja u prvoj domaćoj utakmici drugog dijela prvenstva 2. HRL-jug i pobijedile rezultatom 30:16.

Metkovsko ljeto - baner

Djevojke su počele dobro, povele su 5:3, da bi zatim gošće preokrenule rezultat na 5:8. Nakon timeouta Metkovića, uspijevaju smanjiti zaostatak i na odmor odlaze sa minus jednim golom, 13:14.

Dugo poluvrijeme golovima Šiljeg, Bebić i Dodig, Metkovke preokreću rezultat na 16:14. Triljanke se ne predaju te u 38. minuti izjednačuju rezultat na 18:18, ali to je bilo sve, nakon čega su naše rukometašice bolje i odlaze na 4-5 razlike te konačnih 30:16.

Vidljivo je da dosta rukometašica tijekom proteklog razdoblja gripe i viroza još nije vratilo tjelesnu snagu te utoliko ova pobjeda dolazi u pravi trenutak, a curama daje vremena do iduće utakmice, da se u potpunosti oporave.

Golove za Metković postigle su; Josipa Bebić 8, Rita Šiljeg 5, Petra Obšivač 5, Antonela Srna 5, Petra Jurilj i Nina Dodig po 2, te po jedan; Mia Maričević, Paula Buljubašić i Lucija Družijanić.
Na golu je dobro branila Martina Klarić.

Kod gošći najviše pogodaka ostvarila je Anđela Plazibat sa 10 golova, inače prva strijelkinja lige.

Ovom pobjedom djevojke ŽRK Metkovića se nalaze na petom mjestu s deset bodova iz isto toliko utakmica.