PU dubrovačko-neretvanska: Tjedno izvješće za promet

 

U proteklom tjednu na području Policijske uprave dubrovačko-neretvanske zabilježeno je ukupno 12 prometnih nesreća u kojima je 9 osoba teže, a 3 su lakše ozlijeđene. S materijalnom štetom je zabilježene su 3 prometne nesreće.  

Broj poduzetih mjera prometne policije

Provodeći mjere kontrole prometa policijski službenici su protiv počinitelja prometnih prekršaja poduzeli 1108 represivnih mjera od kojih izdvajamo mjere poduzete prema osobama, počiniteljima prekršaja koji su najčešći uzročnici težih prometnih nesreća tzv. „četiri ubojice u prometu“ te je tako 541 osoba sankcionirana zbog prekoračenja dopuštene brzine kretanja, 62 mjere su poduzete prema osobama koje nisu koristile sigurnosni pojas, a 17 osoba je prekršajno sankcionirano zbog vožnje u alkoholiziranom stanju. Zbog nepropisne uporabe mobitela tijekom vožnje sankcionirano je 40 osoba.

Izdvajamo i 10 sankcioniranih osoba zbog odbijanja testiranja na droge u proteklom tjednu.

Od ostalih prekršaja izdvajamo 135 mjera poduzetih zbog nepropisnog pretjecanja i 100 mjera poduzetih zbog nepropisnog zaustavljanja i parkiranja od kojih su 4 bile na mjestima namijenjenim za osobe s invaliditetom. 

Vezane vijesti

Najnovije vijesti

Kategorije

Skip to content