U srijedu, 15. travnja 2026. godine, s početkom u 19:30 sati, u prostoru Gradske knjižnice Metković održat će se predstavljanje knjige „Treći život“ autorice Marice Žanetić Malenice.
Riječ je o prvom romanu ove autorice, koji donosi snažnu i emotivnu priču o ženskoj snazi, ali i o novom, drugačijem pogledu na starost kao razdoblje koje ne mora značiti kraj – već novi početak. Upravo zato autorica treću dob naziva „trećim životom“.
Roman prati Jelenu, ženu koja se nakon odlaska u mirovinu i gubitka supruga suočava s osjećajem odbačenosti i društvene marginalizacije. Umjesto da se povuče i prihvati nametnutu ulogu, Jelena odlučuje započeti simbolično „treće rođenje“ te kreće u potragu za slobodom i vlastitim identitetom – izvan okvira obitelji, posla i očekivanja okoline.
Kroz humor, toplinu i empatiju autorica progovara o temama koje se često prešućuju, a Jeleninu borbu čini univerzalnom, prepoznatljivom i inspirativnom.
Predstavljanje knjige u Metkoviću bit će prilika za susret s autoricom i razgovor o romanu koji otvara važna pitanja, ali i pruža nadu da novi početci dolaze u svim životnim dobima.
Vidimo se u Gradskoj knjižnici Metković!

