DAN ŽUPANIJE 2026. Na Boninovu položeni vijenci i zapaljene svijeće, biskup Glasnović predvodio svetu misu u Crkvi Gospe od Milosrđa

 

U sklopu obilježavanja Dana Dubrovačko-neretvanske županije i blagdana sv. Leopolda Bogdana Mandića, na dubrovačkom groblju Boninovo jutros su položeni vijenci i zapaljene svijeće za sve poginule branitelje u Domovinskom ratu. Nakon toga je uslijedila Sveta misa u crkvi Gospe od Milosrđa koju je predvodio biskup dubrovački mons. Roko Glasnović.

Vijence su uz župana Blaža Peza sa zamjenikom Joškom Cebalom i predsjednikom Županijske skupštine Nikolom Dobroslavićem i suradnicima, položili i gradonačelnik Grada Dubrovnika Mato Franković kao izaslanik predsjednika Hrvatskog Sabora Gordana Jandrokovića, predstavnici Grada Dubrovnika, predstavnici Policijske uprave dubrovačko-neretvanske, članovi obitelji preminulih branitelja te predstavnici udruga proizašlih iz Domovinskog rata.

S poštovanjem i zahvalnošću čuvamo uspomenu na sve hrvatske branitelje koji su dali svoje živote za slobodu Domovine.

Program obilježavanja Dana Županije se nastavlja svečanom sjednicom Županijske skupštine koja će biti održana s početkom u 12 sati u Kazalištu Marin Držić u Dubrovniku.

Izvor i foto: DNŽ

Vezane vijesti

Najnovije vijesti

Kategorije

Skip to content